Utilizator Mesaj

Pagina 1 din 1

Du-te la pagina :

absolutep0wer
Bebelus
Bebelus
Lipseste de pe forum
Data inscrierii: 29/03/2009
Mesaj Trimis: Mie 08 18, 2010 12:01 pm
    Titlul subiectului: Prunele imbunatatesc functiile ficatului
Raspunde cu citat (quote)

Datorită conținutului de vitamine A, B1, B2 și C, precum și a mineralelor: calciu, fier, potasiu și acizi organici, fructul este o importantă sursă de energie și vitalitate, potrivit Gândul.
Prunele sunt bogate în fibre și au proprietăți laxative prin trei mecanisme, spune medicul nutriționist Mihaela Bilic. "Fibrele ajută la fermentație și accelerează tranzitul intestinal lent, conțin o substanță denumită fenilstatină ce stimulează direct musculatura intestinală, măresc contracțiile colonului și conțin sorbitol, un fel de zahăr laxativ", explică dr. Bilic.
Sus Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

sabincos
Bebelus
Bebelus
Lipseste de pe forum
Data inscrierii: 20/02/2014
Mesaj Trimis: Joi 02 20, 2014 3:42 pm
    Titlul subiectului: Detoxifierea organismului cu Untoxin

Un supliment foarte eficient pentru detoxifierea organismului este Untoxin. Eu l-am luat dupa sit-ul http://untoxin.ro si am facut o cura de cateva luni cu el.
Primele rezultate le-am avut la 2 saptamani de la utilizare! In perioada asta am facut si foarte mult sport, am tinut o dieta echilibrata si am incercat sa ma stresez cat mai putin pentru ca si asta poate ajuta!

olariupop
Bebelus
Bebelus
Lipseste de pe forum
Data inscrierii: 31/07/2014
Mesaj Trimis: Lun 07 10, 2017 9:44 am
    Titlul subiectului: Re: Detoxifierea organismului cu Untoxin

[quote:784f8205c9=\"sabincos\"]Un supliment foarte eficient pentru detoxifierea organismului este Untoxin. Eu l-am luat dupa sit-ul http://untoxin.ro si am facut o cura de cateva luni cu el.
Primele rezultate le-am avut la 2 saptamani de la utilizare! In perioada asta am facut si foarte mult sport, am tinut o dieta echilibrata si am incercat sa ma stresez cat mai putin pentru ca si asta poate ajuta!

Rezultate bunicele se pot obtine si daca urmezi o cura cu prune sau daca bei apa cu lamaie.
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Raspunde la subiect
Creaza un subiect nou
Data este GMT + 2 Ore
Pagina 1 din 1

Du-te la pagina :
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum