Utilizator Mesaj

Pagina 1 din 1

Du-te la pagina :

mikandra
Bebelus
Bebelus
Lipseste de pe forum
Data inscrierii: 13/02/2013
Mesaj Trimis: Mie 02 13, 2013 5:55 pm
    Titlul subiectului: SLABITI MAI USOR
Raspunde cu citat (quote)

Buna tuturor. Am descoperit o aplicatie FOARTE TARE - MEDBEEP!!!sa va zic: am fost la nutritionist si mi-a dat anumite mancaruri la anumite ore. fiind pe fuga ba la munca, ba la cumparaturi si tot asa, uitam mereu cand trebuie sa mananc si nu reuseam sa slabesc. Acum am descarcat aplicatia si pot face urmatoarele: sa imi sune la orele de masa,sa ma anunte ce mancaruri am in meniu la ora respectiva, sa-mi las un mesaj vocal daca am vreo informatie suplimentara, pot sa fac poza chiar. Mai mult decat atat ii trimit mesaj si mamei mele cu acelasi regim k sa facem concurs"care slabeste mai mult" este foarte interesanta aplicatia. o poti descarca gratuit pe tel intrand pe medbeep.ro. poate va ajuta si pe voi sa alabiti:)
Sus Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

mirasimona
Bebelus
Bebelus
Lipseste de pe forum
Data inscrierii: 13/05/2014
Mesaj Trimis: Joi 10 29, 2015 11:18 am
    Titlul subiectului:

Ca sa se obtina o slabire permanenta comportamentul alimentar trebuie sa fie schimbat pe o perioada mai lunga, altfel vor fi doar rezultate temporare.

bolbo
Bebelus
Bebelus
Lipseste de pe forum
Data inscrierii: 23/05/2014
Mesaj Trimis: Vin 06 24, 2016 1:07 pm
    Titlul subiectului:

De slabit usor nu prea ai cum pentru ca slabitul presupune un proces indelungat in care trebuie sa respecti o gramada de reguli si in care trebuie sa faci foarte multe compromisuri.

elena_tea
Bebelus
Bebelus
Lipseste de pe forum
Data inscrierii: 26/07/2016
Mesaj Trimis: Mar 07 26, 2016 5:39 pm
    Titlul subiectului:

Buna fetelor!
As vrea sa va recomand cu cea mai mare caldura clinica SHANTI BEAUTY CLINIC pentru a scapa de celulita si aspectul de coaja de portocala de la nivelul coapselor, bratelor si al abdomenului!
Eu toata adolescenta m-am confruntat cu probleme de greutate, si ulterior dupa ce am reusit sa slabesc considerabil printr-o dieta echilibrata si mult sport, aspectul de coaja de portocala s-a accentuat.
In ciuda eforturilor depuse, din pacate celulita nu poate fi eliminata prin dieta si sport. Astfel ca m-am decis sa apelez la o clinica de infrumusetare.
Am fost la Shanti Beauty Clinic, am vorbit cu domnul doctor El Shanti Abdel, si dansul mi-a recomadat MESOTERAPIA PENTRU CELULITA , iar rezultatele au fost uluitoare chiar dupa prima sedinta, reusind sa pierd 3 cm din circumferinta soldurilor.
Ce ma incantat cel mai mult este faptul ca aceasta procedura consta in injectarea uneri mixturi de substante homeopate, vitamine si aminoacizi care pur si simplu topesc celulita.
Este extrem de eficienta, incercati, eu sunt extrem de multumita de rezultate! ***.beautyclinic.ro

popate
Bebelus
Bebelus
Lipseste de pe forum
Data inscrierii: 25/09/2014
Mesaj Trimis: Vin 09 30, 2016 10:31 am
    Titlul subiectului:

Despre slabit informatii sunt si la topicul asta
http://***.egirl.ro/forum/topic_3923.html

olariupop
Bebelus
Bebelus
Lipseste de pe forum
Data inscrierii: 31/07/2014
Mesaj Trimis: Mar 01 03, 2017 10:41 am
    Titlul subiectului:

Despre slabit gasim informatii pe tot internetul dar ceea ce conteaza e sa se potriveasca metodele pe care le folosim si sa ne ajute intr-adevar la slabit.

costi_123
Bebelus
Bebelus
Lipseste de pe forum
Data inscrierii: 13/07/2017
Mesaj Trimis: Joi 07 13, 2017 12:52 pm
    Titlul subiectului:

Atunci când dorim să slăbim trebuie să știm faptul ca kg în plus au fost acumulate din cauza hiperalimentației.
Cea mai bună metodă de slăbit este să aflăm care este greutatea noastră ideală (pe care ar fi trebuit să o avem) și în funcție de acea greutate să adaptăm cantitățile de alimente ingerate.
De exemplu.. dacă am 70 de kg și greutatea mea ideală este 60 kg, înseamnă că trebuie să reducem aportul caloric cat pentru 10 kg.
Pentru o persoană de 70 de kg cu activitatie fizica moderata, aportul caloric este de aproximativ 2100 de kcal. Deci 2100 de kcal pentru a-și menține greutatea la 70 de kg
Ca să slăbească, trebuie să mănânce cât pentru greutatea pe care doreste să o aibă, adică 60 de kg, adică 1800 de calorii. (30 kcal/kg/corp). Și din start, acea persoană dacă mănâncă cat 1800 de kcal, începe să slăbească.
Recomand totuși să se facă și efort fizic. Nu pentru a grăbi procesul de slăbire, ci pentru a slăbi mai sănătos, mai natural. Nu e ok să slăbești stând în pat. Sistemul limfatic trebuie să circule, pentru a scoate toxicitatea din organism.
Sper că te-au ajutat sfaturile mele! Pentru mai multe detalii, îmi poți trimite un mesaj în privat sau intra pe link-ul din semnătură
Toate cele bune!

Raspunde la subiect
Creaza un subiect nou
Data este GMT + 2 Ore
Pagina 1 din 1

Du-te la pagina :
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum